/images/catalogue/description/1372/screenshot20240125152946-65b2625eeeb0a-420x61.jpg
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Korkealaatuista kuvantamista 4 MP:n resoluutiolla
  • Erinomainen suorituskyky hämärässä powered-by-DarkFighter-teknologian avulla
  • Tehokas H.265+-pakkaustekniikka
  • Selkeä kuvantaminen voimakkaassa vastavalossa 120 dB:n aidon WDR-tekniikan ansiosta
  • Syväoppimiseen perustuva keskittyminen ihmisten ja ajoneuvojen kohteiden luokitteluun
  • Veden- ja pölynkestävä (IP67)
  • Sisäänrakennettu mikrofoni reaaliaikaista automaattista turvallisuutta varten
Keskeinen osa tämän kameran suorituskykyä on sen 4 megapikselin korkearesoluutioinen sensori. Tämä sensori varmistaa, että kuvattu videomateriaali on korkealaatuista, sillä sen resoluutio on 2592 × 1944 pikseliä. Tällainen korkearesoluutioinen kuvantaminen on ratkaisevan tärkeää turvallisuussovelluksissa, joissa selkeys ja yksityiskohtaisuus ovat välttämättömiä tunnistustarkoituksiin tai tiettyjen tapahtumien analysoimiseksi. Kamerassa on 2,8 mm:n kiinteä objektiivi, joka tarjoaa laajan näkökentän, joten se on ihanteellinen suurten alueiden, kuten pysäköintialueiden, julkisten tilojen ja laajojen sisätilojen, kuten aulojen tai käytävien, valvontaan.
Yhteensopivat tuotteet
Tekniset tiedot
Video
Tarkkuus
2592 × 1944
Suurin kuvataajuus
20 FPS
Videon pakkaus
H.264, H.264+, H.265, H.265+, MJPEG
Audio
Mikrofoni
Sisäänrakennettu
Äänenpakkausstandardi
G.711 U, G.711 A, G.722.1, G.726, MP2L2, PCM, MP3, AAC
Videokamera
Anturi
1/2.7" progressiivinen skannaus CMOS
Linssi
Kiinteä polttoväli 2.8 mm
Yökuvaus
IR-alue enintään 30 m
Katselukulma
103 ° (H) 55 ° (V)
Käyttöliittymä
RJ45-portit
(1) 100 Mbps
Muistikorttipaikka
1 microSD
Järjestelmän Erittely
Tukee microSD-korttia enintään
256 GB
Teho
Tehomenetelmä
802.3af PoE
Tuettu tulojännite
36 - 57 V DC
Max. virrankulutus
6.8 W
Virtaliitin
DC-pistoke 2.1 x 5.5 mm
PSU / POE-sovitin
12 V DC 0.48 A
Fysikaaliset Parametrit
Väri
Valkoinen
Materiaali
Metalli
Suojausluokka
IP67
Mitat
Ø138.3 × 126.3 mm
Paino
0.73 kg
Käyttölämpötila
-30 °C - 60 °C