OstoskoriOstoskori

Ubiquiti 1Gbps optinen monimuotomoduuli, 2-Pack

Ubiquiti Elite Distributor
varastossa
?
23.50 
varastossa
?
23.50 

Kunto

Tuotemerkki

Ubiquiti

Valmistajan osanumero

UACC-OM-MM-1G-D-2

Takuu
?

24 kuukautta

EAN

0810354025907
Ubiquiti Elite Distributor

Yksityiskohtainen kuvaus

Ubiquitin valmistama 1 Gbps Multi-Mode Optical Module, malli UACC-OM-MM-1G-D-2, on korkealaatuinen optinen lähetin, joka on suunniteltu helpottamaan luotettavaa tiedonsiirtoa monimuotokuitukaapeleissa (MMF). Tämä moduuli on suunniteltu tukemaan jopa 1 Gbps:n tiedonsiirtonopeuksia, joten se soveltuu monenlaisiin verkkosovelluksiin, joissa tarvitaan nopeita yhteyksiä.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 1,25 Gbps:n läpäisykyky
  • Duplex LC-liitin
  • Tukee yhteyksiä jopa 550 metriin asti*
*Kuitukaapeli ei sisälly toimitukseen.
UACC-OM-MM-1G-D-2 käyttää monimuotokuitutekniikkaa, joka soveltuu hyvin lyhyempien etäisyyksien tiedonsiirtoihin, joita esiintyy yleisesti lähiverkoissa (LAN), kampusverkoissa ja datakeskusympäristöissä. Tyypillinen siirtoetäisyys on jopa 550 metriä, joten tämä moduuli tarjoaa tehokkaan yhteyden rakennusten sisällä tai lyhyillä etäisyyksillä suorituskyvystä tinkimättä.
Duplex LC-liittimellä varustettu UACC-OM-MM-1G-D-2 varmistaa turvallisen ja luotettavan yhteyden MMF-optiikkakaapeleihin, mikä säilyttää signaalin eheyden ja minimoi datan häviämisen tai siirtovirheiden riskin. Duplex LC-liittimien käyttö helpottaa myös helppoa ja suoraviivaista asennusta, mikä mahdollistaa nopean käyttöönoton ja liitettävyyden verkkoinfrastruktuureissa.
Tämä optinen moduuli toimii 850 nanometrin (nm) optisen aallonpituuden standardi-ikkunassa, jota käytetään yleisesti monimuotokuitusiirtoihin. Tämä aallonpituus takaa yhteensopivuuden olemassa olevien MMF-optisten kaapeleiden ja verkkolaitteiden kanssa, mikä mahdollistaa saumattoman integroinnin uusiin tai olemassa oleviin verkkoasennuksiin ilman laajamittaista uudelleenkonfigurointia.
UACC-OM-MM-1G-D-2 on alan standardien mukainen, mikä takaa yhteentoimivuuden monenlaisten verkkolaitteiden ja -laitteiden kanssa. Tämä standardointi lisää joustavuutta ja yhteensopivuutta, joten moduuli voidaan ottaa käyttöön erilaisissa verkkoympäristöissä ilman yhteensopivuusongelmia.
Yksi UACC-OM-MM-1G-D-2:n merkittävistä ominaisuuksista on sen tuki digitaalisen diagnostiikan valvonnalle (Digital Diagnostics Monitoring, DDM). Tämä ominaisuus mahdollistaa kriittisten parametrien, kuten lämpötilan, optisen tehon ulostulon, vastaanotetun optisen tehon ja laserin biasvirran, reaaliaikaisen seurannan. DDM antaa arvokasta tietoa moduulin toimintatilasta, mikä mahdollistaa ennakoivan huollon ja vianmäärityksen, jotta voidaan varmistaa verkon optimaalinen suorituskyky ja luotettavuus.
Moduulin kompakti ja kuumavaihdettava SFP-muotoinen (Small Form Factor Pluggable) rakenne mahdollistaa helpon asennuksen ja vaihdon, mikä minimoi seisokkiajan ja verkkotoiminnan häiriöt. Sen alhainen virrankulutus auttaa vähentämään käyttökustannuksia ja minimoimaan lämmöntuotantoa, mikä edistää yleistä energiatehokkuutta ja ympäristön kestävyyttä.

Arvostelut ja arviot

Tuotteen luokitus

Ostetaan usein yhdessä

varastossa
varastossa
4 käytettyä varastossa
varastossa