OstoskoriOstoskori

Ubiquiti Fiber Instant

Ubiquiti Elite Distributor
Varastossa
?
44.44 
Varastossa
?
44.44 

Kunto

Tuotemerkki

Ubiquiti

Valmistajan osanumero

UF-Instant

Takuu
?

24 kuukautta

EAN

0817882029612
Ubiquiti Elite Distributor

Yksityiskohtainen kuvaus

Kompakti GPON-asiakaslaite (CPE), jossa on 1G SFP-liitäntä.

UFiber Instant, malli UF-Instant, on Ubiquitin suunnittelema kompakti ja tehokas FTTH-optinen verkkoyksikkö (ONU). Se on osa Ubiquitin UFiber-valikoimaa, joka on räätälöity tarjoamaan virtaviivaistettuja ja kustannustehokkaita ratkaisuja nopeaan internet-yhteyteen valokuitutekniikan avulla. Tämä laite tarjoaa yksinkertaisen mutta tehokkaan ratkaisun gigabitin yhteyksien tuomiseen koteihin tai pieniin yrityksiin, mikä parantaa laajakaistakokemusta nopeilla internetominaisuuksilla.
Tämä optinen lähetin on yhteensopiva vain UFiber OLT:n kanssa. Sitä ei voi käyttää kolmannen osapuolen OLT:n kanssa.
GPON-liitännällä varustettu UF-Instant noudattaa ITU-T G.984 -standardia, mikä takaa yhteensopivuuden maailmanlaajuisten GPON-verkkojen kanssa. Tämä yksikkö voidaan helposti liittää mihin tahansa olemassa olevaan optiseen linjapäätelaitteeseen (OLT), ja se toimii yhden kuidun kautta käyttäen vakioaallonpituuksia, jotka ovat tyypillisesti 1490 nm alaspäin suuntautuvassa tiedonsiirrossa ja 1310 nm ylöspäin suuntautuvassa tiedonsiirrossa. Tämän ansiosta laite voi tarjota nopean internetin, jonka kapasiteetti on jopa 2,488 Gbps alavirtaan ja 1,244 Gbps ylävirtaan, mikä tukee nykyaikaisten internetin käyttöskenaarioiden, kuten teräväpiirtovideon suoratoiston, verkkopelien ja laajamittaisten latausten, intensiivisiä kaistanleveysvaatimuksia.
Yksi UF-Instantin erityispiirteistä on sen plug-and-play-rakenne, joka yksinkertaistaa asennusta. Laite voidaan liittää suoraan GPON-verkkoon ilman monimutkaisia konfigurointeja, mikä tekee siitä ihanteellisen valinnan palveluntarjoajille, jotka haluavat ottaa asiakastilojen laitteet käyttöön nopeasti ja tehokkaasti. Laitteessa on SC/APC-liitin, joka takaa turvalliset ja luotettavat valokuituyhteydet.
Lisäksi UF-Instant tukee edistyneitä toimintoja, kuten VLAN-tunnistusta ja QoS:ää (Quality of Service). VLAN-tuen avulla verkko-operaattorit voivat segmentoida liikennettä paremman turvallisuuden ja tehokkaan verkonhallinnan varmistamiseksi, kun taas QoS-ominaisuudet varmistavat, että kriittiset sovellukset saavat kaistanleveyden etusijalle, mikä parantaa yleistä käyttäjäkokemusta vähentämällä viiveaikaa ja estämällä pakettihäviöt suuren kysynnän aikana.
Fyysisesti UF-Instant on pieni ja huomaamaton, joten se soveltuu huomaamattomaan sijoittamiseen koti- tai toimistoympäristöön. Kompaktista koostaan huolimatta se ei tingi suorituskyvystä, ja siinä on yksi Gigabit Ethernet -portti, joka tarjoaa suoran nopean yhteyden yhteen laitteeseen, kuten reitittimeen tai kytkimeen, mikä helpottaa verkon jakamista edelleen tiloissa.
Lisäksi laite on suunniteltu kestävyyttä ja luotettavuutta ajatellen. Se toimii tehokkaasti monenlaisissa lämpötiloissa ja olosuhteissa, joten se soveltuu erilaisiin asennusympäristöihin. Sen vankka rakenne takaa pitkäaikaisen toiminnan minimaalisilla huoltotarpeilla, mikä pienentää kokonaiskustannuksia.

Arvostelut ja arviot

Tuotteen luokitus

Ostetaan usein yhdessä

Varastossa
Varastossa
31 käytettyä varastossa
paras MikroTik:lta
Varastossa
loppu