OstoskoriOstoskori

Ubiquiti 10Gbps OM3 Duplex LC kaapeli 3m

Ubiquiti Elite Distributor
Varastossa
?
8.77 
Varastossa
?
8.77 

Tuotemerkki

Ubiquiti

Valmistajan osanumero

UOC-3

Takuu
?

24 kuukautta

EAN

0817882020459

Yksityiskohtainen kuvaus

Skaalaa kuituverkkoa joustavilla ja kevyillä kuituliitäntäkaapeleilla.

Ubiquiti UOC on laadukas OM3 Duplex LC -kuitukaapeli, joka on suunniteltu varmistamaan luotettava ja tehokas tiedonsiirto verkkoympäristöissä. Tässä nopeisiin liitäntäsovelluksiin räätälöidyssä kaapelissa on LC-liittimet molemmissa päissä, mikä mahdollistaa saumattoman integroinnin verkkolaitteisiin, kuten kytkimiin, reitittimiin ja palvelimiin. Ensiluokkaisista optisista kuiduista valmistettu kaapeli tarjoaa poikkeuksellista suorituskykyä ja luotettavuutta, joten se soveltuu sekä lyhyen että keskipitkän matkan tiedonsiirtosovelluksiin.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 10 Gbps:n läpäisykyky
  • LC-LC-liitin
  • Kuitumoodi: 50 / 125 μm
  • Kuitutyyppi: Duplex
Tarkasti suunniteltu UOC-kaapeli tukee 50/125 μm:n kuitumoodia ja duplex-kuitutyyppiä, mikä tarjoaa optimaalisen suorituskyvyn tiedonsiirtoon. Sen PVC-vaippa parantaa kestävyyttä ja suojaa sisäisiä optisia kuituja säilyttäen samalla joustavuuden ja helppokäyttöisyyden. Vaipan aqua-väri helpottaa tunnistamista ja kaapelinhallintaa verkkoasennuksissa. UOC-0.5-kaapelia on saatavana 0,5-5 metrin pituisena, ja se tarjoaa joustavuutta verkon käyttöönotossa, mikä mahdollistaa tehokkaan kaapelinhallinnan ja optimoidun reitityksen räkkiasennetuissa järjestelmissä tai datakeskusympäristöissä.
UOC-kaapeleiden ulkohalkaisija (OD) on 2,0 mm, joten ne ovat tasapainoisesti kompakteja ja kestäviä, joten ne soveltuvat erilaisiin käyttökohteisiin. Sen vankka rakenne takaa kestävyyden, ja kestävyysvaatimus on ≤ 0,2 dB 1 000 liitäntäsyklin jälkeen.
UOC-kaapelit täyttävät OM3-optisen kuidun standardit, ja niiden insertionhäviö on alhainen ≤ 0,3 dB ja toistettavuus on korkea ≤ 0,1 dB, mikä takaa luotettavan signaalinsiirron koko pituudeltaan. Liittimien UPC:n ja UPC:n välinen kiillotus parantaa edelleen signaalin eheyttä ja optimoi suorituskyvyn 850 ja 1310 nm:n aallonpituuksilla. Lisäksi UOC-kaapeleissa on erinomainen paluuhäviö ≤ 50 dB, mikä minimoi signaalin heijastumisen ja varmistaa tehokkaan tiedonsiirron. Se toimii luotettavasti ympäristön lämpötiloissa, jotka vaihtelevat -40-75 °C:n (-40-167 °F) välillä, joten se soveltuu käytettäväksi erilaisissa ympäristöolosuhteissa.
Ubiquiti UOC OM3 Duplex LC -kaapelit tarjoavat huippuluokan ratkaisun nopeaan tiedonsiirtoon, jolle on ominaista poikkeuksellinen suorituskyky, kestävyys ja yhteensopivuus. Nämä kaapelit tarjoavat johdonmukaisen ja luotettavan yhteyden riippumatta siitä, käytetäänkö niitä datakeskuksissa, yritysverkoissa tai tietoliikennejärjestelmissä, ja ne vastaavat nykyaikaisten verkkoinfrastruktuurien kehittyviin tarpeisiin.

Arvostelut ja arviot

Tuotteen luokitus

Ostetaan usein yhdessä

Varastossa