OstoskoriOstoskori

Ubiquiti Fiber-jakaja 1:8

Ubiquiti Elite Distributor
varastossa
?
17.62 
varastossa
?
17.62 

Tuotemerkki

Ubiquiti

Valmistajan osanumero

UF-SPLITTER-8

Takuu
?

24 kuukautta

EAN

0817882026819

Yksityiskohtainen kuvaus

UFiber-jakaja kuljettaa dataa UFiber OLT:n pitkän matkan kaapelista ja jakaa sen useiden UFiber ONU:iden kanssa.

UFiber Splitter on suunniteltu kuituoptisen jakotekniikan pohjalta, jonka avulla yksi optinen signaali voidaan jakaa useiksi signaaleiksi, mikä helpottaa tiedon jakamista useisiin päätepisteisiin verkossa. Tämä mahdollistaa valokuituinfrastruktuurin kustannustehokkaan ja tehokkaan käytön, joten se sopii erinomaisesti sovelluksiin, joissa tarvitaan signaalin jakelua useisiin paikkoihin. 128 UF-Nano -laitetta voidaan liittää yhtä OLT GPON -porttia kohden.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • minimoduulityyppi, teräsputki
  • G.657A1-kuitu
  • tulo/lähtö 0,9 mm
  • 1,5 metrin kaapelin pituus 4 metrin kokonaispituudesta
  • pääte SC/APC-liittimellä
UFiber Splitter on suunniteltu tarjoamaan korkeat jakosuhteet, jolloin optinen signaali voidaan jakaa useisiin lähtöihin minimaalisella signaalihäviöllä. Jakosuhde on saatavana 4, 8, 16 ja 32 ulostulona, ja tämä jakaja jakaa tehokkaasti tulevan optisen signaalin neljäksi erilliseksi signaaliksi, mikä takaa luotettavan tiedonsiirron useisiin päätepisteisiin samanaikaisesti.
Kompaktin ja tilatehokkaan rakenteensa ansiosta UFiber Splitter soveltuu käytettäväksi erilaisissa verkkoympäristöissä, kuten datakeskuksissa, tietoliikennetiloissa, yritysverkoissa ja FTTH-asennuksissa (fiber-to-the-home). Sen kompakti muoto mahdollistaa helpon integroinnin olemassa oleviin verkkoinfrastruktuureihin, mikä optimoi tilankäytön ja minimoi asennusjäljen.
Laadukkaiden optisten komponenttien ja tarkkojen valmistustekniikoiden avulla suunniteltu UFiber Splitter varmistaa minimaalisen signaalihävikin ja signaalinsiirron korkean luotettavuuden. Kehittyneitä optisia kuitutekniikoita hyödyntämällä tämä jakaja minimoi lisäyshäviön ja varmistaa tasaisen signaalin laadun kaikissa lähtöporteissa, mikä takaa luotettavan ja tehokkaan tiedonjakelun verkossa. Koska jakaja tukee laajaa aallonpituuskaistanleveyttä 1260-1650 nm, se on yhteensopiva erilaisten optisten signaalien ja verkkolaitteiden kanssa. Sen paluuhäviö on 50 dB kaikissa porteissa ja suuntaavuus 55 dB, mikä takaa optimaalisen signaalin heijastuksen ja minimaalisen signaalivuodon, mikä parantaa signaalin eheyttä ja verkon suorituskykyä.
UFiber Splitter on suunniteltu toimimaan laajalla lämpötila-alueella, mikä takaa luotettavan suorituskyvyn myös haastavissa ympäristöolosuhteissa. Koska jakajan käyttölämpötila-alue ulottuu tyypillisesti -40 °C:sta 85 °C:seen, se soveltuu käytettäväksi sekä sisä- että ulkotiloissa ja tarjoaa joustavuutta ja monipuolisuutta verkkoasennuksiin.
UFiber-jakaja on suunniteltu yhteensopivaksi monenlaisten valokaapeliverkkolaitteiden kanssa, joten se integroituu saumattomasti olemassa oleviin verkkoarkkitehtuureihin ja mahdollistaa helpon käyttöönoton ja skaalautuvuuden. Käytettiinpä sitä yhdessä Ubiquiti UFiber -tuotteiden tai kolmannen osapuolen verkkolaitteiden kanssa, tämä jakaja varmistaa yhteentoimivuuden ja yhteensopivuuden, mikä mahdollistaa saumattoman integroinnin erilaisiin verkkoympäristöihin.

Vertaa vastaaviin tuotteisiin

 
Tulo
1 x SC/APC
1 x SC/APC
1 x SC/APC
1 x SC/APC
Lähdöt
8 x SC/APC
4 x SC/APC
16 x SC/APC
32 x SC/APC
Insertion loss liittimillä
10.5 dB
7.4 dB
13.7 dB
17.0 dB
Tasaisuushäviö
0.8 dB
0.6 dB
1.2 dB
1.5 dB
Polarisaatiosta riippuvainen häviö
0.3 dB
0.3 dB
0.3 dB
0.3 dB
Aallonpituuden kaistanleveys
1260-1650 nm
1260-1650 nm
1260-1650 nm
1260-1650 nm
Paluuhäviö (kaikki portit)
50 dB
50 dB
50 dB
50 dB
Suuntaavuus
55 dB
55 dB
55 dB
55 dB
Kuitutyyppi
G657A1
G657A1
G657A1
G657A1
Käyttölämpötila
-40 to 85° C
-40 to 85° C
-40 to 85° C
-40 to 85° C
Kokonaispituus
4.06 m
4.06 m
4.06 m
4.08 m
Paino
62 g
58 g
110 g
160 g
 
Tulo1 x SC/APC
1 x SC/APC
1 x SC/APC
1 x SC/APC
Lähdöt8 x SC/APC
4 x SC/APC
16 x SC/APC
32 x SC/APC
Insertion loss liittimillä10.5 dB
7.4 dB
13.7 dB
17.0 dB
Tasaisuushäviö0.8 dB
0.6 dB
1.2 dB
1.5 dB
Polarisaatiosta riippuvainen häviö0.3 dB
0.3 dB
0.3 dB
0.3 dB
Aallonpituuden kaistanleveys1260-1650 nm
1260-1650 nm
1260-1650 nm
1260-1650 nm
Paluuhäviö (kaikki portit)50 dB
50 dB
50 dB
50 dB
Suuntaavuus55 dB
55 dB
55 dB
55 dB
KuitutyyppiG657A1
G657A1
G657A1
G657A1
Käyttölämpötila-40 to 85° C
-40 to 85° C
-40 to 85° C
-40 to 85° C
Kokonaispituus4.06 m
4.06 m
4.06 m
4.08 m
Paino62 g
58 g
110 g
160 g

Arvostelut ja arviot

Tuotteen luokitus

Ostetaan usein yhdessä

loppu
varastossa
varastossa
2 käytettyä varastossa
varastossa